Przechowywanie

Jak przechowywać elastyczne deski elewacyjne?

Przygotowania do remontu elewacji często są rozpoczynane na wiele miesięcy, przed właściwym rozpoczęciem prac. Gromadzenie materiału koniecznego do remontu, wymaga przygotowania odpowiedniej ilości miejsca, w którym będzie składowany.

tynk drewnopodobny

W przypadku takich rzeczy jak kleje, nie ma żadnych wątpliwości jak należy je przechowywać. Zabezpieczone przed wilgocią, można układać w stosy jeden na drugim. Jak jednak powinna być przechowywana tapeta elewacyjna, na której znajduje się imitacja drewna? Z uwagi na to, że mamy do czynienia z materiałem, będącym nowością na rynku, pytanie to jest jak najbardziej uzasadnione.

elastyczne deski elewacyjne

Deski dekoracyjne mogą być dostarczane w dwóch postaciach. Pierwsza z nich to zrulowane deski zapakowane w folie. W takiej postaci można je przechowywać w pozycji leżącej, układając jedna na drugiej. Trzeba przyznać, że taki sposób magazynowania jest najbezpieczniejszy, o ile nie przekroczymy 10 warstw tapet elewacyjnych układanych na sobie. Jeśli jednak  są dostarczane w postaci podłużnych desek, to należy je magazynować na płasko, zapewniając idealnie równą powierzchnię, na której zostaną ułożone.