Elastyczna deska dekoracyjna elewacyjna

Elastyczne deski dekoracyjne PlasterTynk znajdują wśród odbiorców szerokie zastosowanie dekoracyjne.

Okładzina drewnopodobna w postaci elastycznej deski elewacyjnej może występować w postaci wzorów:

Classic Wood – charakteryzującej się najniższą ceną oraz dużymi wzorami imitacji słojów drewna

Old Wood – charakteryzującą się walorami starej strawionej przez czas imitacji deski

Medium Wood – o uśrednionej i stonowanej głębokości  słojów drewna

Elastyczne deski dekoracyjne mogą być wykonane i wykończone na życzenie na bazie materiałów wskazanych przez Zleceniodawcę czołowych producentów chemii budowlanej np:

ASTEX,SELENA,STO,ATLAS,KREISEL,IZOLBET,CERESIT,KLEIB,KERAKOLL,MAJSTEROPOL,FAST,AUSTROTHERM,TECHNITYNK,PROMA, KOSBUD, ALPOL,GIPSAR, BASF, URSA,CAPAROL, DOLINA NIDY, BOLIX,MAPEI, SICHER BAUTECHNIK, GREINPLAST, QUICK MIX,PRUSZYŃSKI,BIAŁA GÓRA,PROMA,MAGNAT,DEKORAL,ŚNIEŻKA,BECKERS,MAPEI,DULUX,PPG,SKAŁA,YETICO,

STYRMANN,GENDERKA,STYRKON,STYROMAP,KOLGROST,STYROPMIN,STYROPOZ,

KRASBUD,MAGBUD,JUSTYR,BURDOX,EKOSTYR,TERMOORGANIKA

Elastyczna deska dekoracyjna Plastertynk sprzedawana jest w postaci surowej do wykończenia kolorystycznego po instalacji.

Elastyczne deski Plastertynk w postaci elastycznych paneli akrylowych drewnopodobnych to doskonały sposób na udekorowanie i urozmaicenie fragmentów ścian i elewacji domów.

O zaletach elastycznej deski elewacyjnej nad tradycyjnymi materiałami

Wybór materiałów budowlanych i dekoracyjnych jest na rynku bardzo duży. Trzeba otwarcie powiedzieć, że wcale nie ułatwia to inwestorom budowania i wykańczania swoich domów. Trudności w zdecydowaniu się na wybranie jednego z kilku dostępnych materiałów stanowią poważne wyzwanie, któremu powinien sprostać każdy inwestor. Czym się należy kierować, jeśli są Państwo na etapie wykonywania elewacji w swoim domu? Po jakie materiały sięgać, aby nie tylko były trwałe i estetycznie wyglądające, ale również dawały nam możliwość uzyskania takich efektów, o jakich od zawsze marzyliśmy? Przez długie lata, tynki cienkowarstwowe oraz cegła klinkierowa stanowiła jedne z najczęściej wybieranych materiałów wykończeniowych. Trend ten z pewnością utrzymywałby się w dalszym ciągu, gdyby nie elastyczna deska dekoracyjna, która zadebiutowała na rynku w ostatnich latach. Od tego momentu, elastyczna deska elewacyjna sukcesywnie zdobywa coraz to nowych i bardziej zadowolonych klientów, stanowiąc naprawdę godną polecenia alternatywę dla typowych oraz dobrze znanych materiałów dekoracyjnych.

Poznaj korzyści, jakie daje elastyczna deska akrylowa

Imitacja cegły na ścianie zewnętrznej wcale nie musi kojarzyć się z kiczem i tandetą. Podobnie jak imitacja drewna na elewacji lub ścianie. Oba te efekty można szybko i wygodnie uzyskać, stosując innowacyjne rozwiązania, jakimi są elastyczne panele drewnopodobne. Podstawowa różnica pomiędzy elastycznymi deskami, a elewacjami wykonanymi w tradycyjny sposób polega na trudności oraz czasochłonności takich rozwiązań jak i ich funkconalności. Podczas kiedy elastyczna deska dekoracyjna pozwala na stworzenie kompletnej elewacji nawet w ciągu jednego dnia, to przy stosowaniu dotychczasowych, mokrych technologii tworzenia elewacji, potrzebowalibyśmy na to przynajmniej kilka dni. Warto również podkreślić fakt, że elastyczne panele akrylowe, ścienne są bardzo proste w montażu i do prac montażowych nie trzeba stosować żadnych skomplikowanych narzędzi. Wszystko co będzie potrzebne to paca do rozprowadzania kleju. Kleje do elewacji drewnopodobnej kupuje się już jako gotowe produkty, sprzedawane w dużych, plastikowych wiadrach o różnej pojemności. Należy przy tym pamiętać że kleje takie mogą występować w różnych odmianach – przeznaczone do kilku rodzajów podłóż oraz różnych gatunków materiałów, z jakich elastyczna deska elewacyjna może być wykonana.

Elastyczna okładzina elewacyjna i jej wytrzymałość

Plastyfikator to ten materiał odpowiada za wyjątkowe właściwości fizyczne, które posiada elastyczna deska elewacyjna. Nie łamie się, jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, zachowuje swój pierwotny wygląd nawet po wielu latach ciągłej ekspozycji na słońce, a dodatkowo nie wymaga konserwacji tak częstej jak to ma miejsce w przypadku drewnianej deski elewacyjej . Korzyści z użycia tego materiału wiele osób może nie dostrzegać przez wiele lat – do czasu, aż przypomni sobie o potrzebie ich odnowienia, która polega głównie na odświeżeniu koloru. Wszystkie czynności konserwacyjne oraz pielęgnacyjne, które należy stosować wobec elastycznych desek elewacyjnych, opierają się na ich czyszczeniu lub kolejnym malowaniu imitacji drewna. Jednak i to zadanie nie należy do skomplikowanych.

Trudności montażowe

Czy panele akrylowe ścienne mogą sprawiać jakiekolwiek problemy montażowe i czy należy się jakoś szczególnie do tego zadania przygotować? Oprócz skompletowania niezbędnych narzędzi do tego, aby elastyczna deska została precyzyjnie przycięta na potrzebny rozmiar, nie będzie nam potrzebne nic ponadto, pomijając narzędzia do rozprowadzania kleju. Jeśli zamierzają Państwo we własnym zakresie przyklejać panele ścienne i robią to dopiero pierwszy raz, to polecamy wcześniejsze przeprowadzenie prób w miejscu, w którym ewentualnie będzie można sobie pozwolić na zerwanie krzywo przyklejonych elastycznych paneli w postaci desek akrylowych. Chodzi o to, aby wyczuć jakie są prawidłowe ilości aplikowania kleju na powierzchnię paneli oraz jaką siłę docisku należy stosować, aby zapewnić elastycznym panelom pełną wytrzymałość. W zależności od kleju, maksymalna siła wiązania może być uzyskana nawet po kilku dniach. Innym ważnym czynnikiem, którego również nie wolno nam pomijać, jest prowadzenie prac montażowych w zalecanych przez producenta warunkach pogodowych. Nie jest zalecane klejenie desek elastycznych w pełnym słońcu, lub podczas mrozów a także kiedy temperatura przekracza 30 stopni. Dlaczego? Ponieważ może to prowadzić do nadmiernie szybkiego wysychania kleju, który nie zdąży uzyskać pełnej wytrzymałości i elastyczności, a już straci właściwość wiązania dwóch materiałów. Natomiast jeśli chodzi o docinanie desek do kształtu oraz wielkości, zaleca się przeprowadzenie tych prac na idealnie twardym i równym podłożu, przy zastosowaniu bardzo ostrych noży. Dla uzyskania równej linii cięcia, zaleca się stosowanie sztywnego i prostego liniału, na przykład w postaci metalowej listwy.